BLOG

20240704-STATUSPRO-34 (1)
20240704-STATUSPRO-35 (1)
IMG_4744 (1)

De kracht van praktijkervaring in recruitment

Na het opbouwen van de Business Unit HR & Backoffice, heeft Emiel van Essen zijn ervaring in de bank- en verzekeringssector ingezet binnen de Business Unit Banking & Insurance. Met acht jaar ervaring in de branche, vier WFT-diploma’s en een sterke focus op klant- en kandidaatrelaties, heeft hij zich bewezen als een waardevolle schakel tussen beide. Zijn doel is om strategische partnerschappen op te bouwen en recruitment naar een hoger niveau te tillen met focus op de lange termijn en een data-gedreven aanpak.

Toen ik bij Status Pro binnenkwam, was alles nieuw: een nieuwe rol, een nieuwe organisatie en een recruitmentaanpak die ik nog niet eerder had meegemaakt. Ik had toen zo’n anderhalf jaar ervaring in het vak, maar wat me direct opviel was hoe professioneel alles hier geregeld was. De Recruitmentdriehoek was even wennen, maar inmiddels heb ik daar volledig mijn weg in gevonden.

Mijn eerste uitdaging lag in het opbouwen van de Business Unit HR & Backoffice. In dat eerste jaar moesten we echt bouwen aan structuur, relaties en vertrouwen. Maar we hebben mooie stappen gezet en waarde toegevoegd voor zowel onze klanten als kandidaten. Die fase heeft me gevormd en voorbereid op de volgende stap in mijn loopbaan. 

Sinds kort ben ik actief binnen de Business Unit Banking & Insurance. Een wereld die ik goed ken, want ik heb zelf bijna acht jaar in de branche gewerkt, waarvan ruim vijf jaar als Hiring Manager. Ik weet dus precies wat er speelt – van de inhoudelijke vakkennis tot de dynamiek binnen teams. Met vier WFT-diploma’s op zak spreek ik de taal van zowel de klant als de kandidaat. En dat is in deze branche cruciaal. 

Onze klanten binnen deze Business Unit zijn actief in het bank- en verzekeringswezen. Met velen werken we al jarenlang intensief samen en dat is niet zonder reden. De sector staat onder constante druk van veranderende wet- en regelgeving of compliance-eisen. Dat vraagt om recruiters die de markt begrijpen, actief meedenken en vooruitkijken. Binnen ons team zit jarenlange branche-ervaring, waardoor we precies weten wat er speelt én wat er nodig is. We bemiddelen veelal WFT-gecertificeerde professionals, of begeleiden kandidaten die hun certificeringen op korte termijn behalen.  

Naast mijn rol als consultant ben ik ook Operations Manager. Dat vraagt om balans: ik wil dicht bij de klant staan, maar ook intern zorgen dat processen en prestaties kloppen. Gelukkig werk ik met collega’s die precies weten wat er van hen verwacht wordt. Binnen Status Pro werken we data gedreven, waardoor we niet alleen doelen stellen, maar mensen ook écht in hun kracht zetten. Dat werkt motiverend en versterkt onze dienstverlening richting de klant. 

Mijn grootste kracht binnen deze sector? Dat ik de praktijk ken. Ik weet hoe het voelt om zelf WFT’s te moeten behalen en wat het betekent om te werken in een markt die continu in beweging is. Dat maakt dat ik me goed kan verplaatsen in de situatie van zowel kandidaat als opdrachtgever. En juist dat vertrouwen en het gevoel dat je begrepen wordt, is essentieel in recruitment. 

Wat ik vooral wil bereiken in mijn nieuwe rol, is dat we als team doorgroeien naar een strategisch partnerschap met onze klanten. Niet alleen reageren op vacatures, maar écht meedenken over de lange termijn. In een markt waar vacatures niet vanzelf worden ingevuld en waar ontwikkelingen elkaar snel opvolgen, is recruitment een vak apart geworden. Door onze expertise, ervaring en data-gedreven aanpak kunnen we als verlengstuk van de HR-afdeling opereren. Ik geloof er sterk in dat we op deze manier nog meer van waarde kunnen zijn, voor zowel onze klanten als kandidaten. 

Recruitment is geen quick fix meer. De tijd dat je een vacature online zet en er vanzelf sollicitaties binnenkomen, ligt achter ons. Het is een vak, en daar hoort ook employer branding bij. Daar wil ik samen met mijn team stevig op inzetten. 

Mijn tijd in de bank- en verzekeringswereld beschouw ik als een van de meest waardevolle in mijn carrière. Ik heb er veel geleerd en een sterk netwerk opgebouwd. Die ervaring neem ik nu mee in gesprekken met kandidaten om hen te laten zien wat deze branche te bieden heeft. Ook richting opdrachtgevers merk ik dat mijn achtergrond het verschil maakt. De afgelopen weken ben ik bij verschillende klanten langs geweest, waar ik de bevestiging kreeg dat die ervaring écht het verschil maakt. 

Mijn doel? Impact maken. Organisaties helpen groeien met de juiste professionals. Kandidaten begeleiden naar hun volgende stap. En als team blijven bouwen aan een Business Unit die staat als een huis. Professioneel én persoonlijk.

Wat is de huidige situatie in de recruitmentomgeving van jouw organisatie? Doe hier onze kosteloze recruitment quickscan en ontvang waardevolle inzichten over o.a. de employer branding, werken-bij-site, wervingscampagnes, vacatureteksten, onboarding-programma en nog veel meer.

VOOR OPDRACHTGEVERS

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
CONTACT
Raoul Wallenbergplein 23
2404 ND Alphen aan den Rijn

hello@status-pro.nl
0172-334011

Direct contact STEL JE VRAAG AAN THATIANA
Status Pro BV - © 2025
Volg ons via social media